Stowarzyszenie Dzieciom Będzina

Pomoc dzieciom i młodzieży z powiatu oraz miasta Będzin.


42-500 Będzin
ul. Modrzejowska 89
dzieciombedzina@interia.pl
tel.: (0-32) 761 82 54

KRS 0000219000
Organizacja Pożytku Publicznego


Nawigacja:


Przekaż 1% swojego podatku

Drodzy Darczyńcy i Przyjaciele!

Od 27 października 2005 r. jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego.
Zgodnie z Ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie z dnia 24 kwietnia 2003 r. macie Państwo nowe możliwości.

Od paru lat 1% “łatwy” jak nigdy, bo “bez biegania” z wpłatą, a tylko wskazanie organizacji OPP w PIT.

Stowarzyszenie Dzieciom Będzina prowadzi działania głównie dzięki pracy społecznej, prywatnemu sponsoringowi i składkom członkowskim. Pomagamy dzieciom i ich rodzinom.

Prosimy: Nie dajcie Państwo fiskusowi – dajcie konkretnej idei, potrzebującemu człowiekowi! Podzielcie się z nami procentem! Zdecydujcie o inwestycji w dzieci, chorych i biednych, zagubionych i bezradnych, jeszcze czekających i już na krawędzi beznadziei. Niech ten „mały procent” stanie się „wielki” i zasili…czyjeś życie.

„Mały, wielki procent!. Ten jeden procent, to jest aż jeden procent. Teoretyzując i… mnożąc go np. przez liczbę pracujących mieszkańców powiatu będzińskiego, można by uzyskać naprawdę poważną kwotę. W myśl zasady “myśl globalnie, działaj lokalnie”, namawiam do przyjrzenia się działalności lokalnych OPP.

Ta pomoc nic nie kosztuje!!! Podmiotem dokonującym wpłaty na rzecz organizacji pożytku publicznego jest od tego roku naczelnik urządu skarbowego. Na wniosek podatnika przekaże on na rzecz jednej organizacji pożytku publicznego kwotę w wysokości nie przekraczającej 1% podatku należnego wynikającego z zeznania podatkowego.

Prawo do dzielenia się z OPP podatkiem dostały także osoby prowadzące działalność gospodarczą opodatkowaną 19-proc. liniowym PIT. 1 proc. podatku można będzie też podarować od dochodów giełdowych.

Złożenie wniosku oznacza podanie w zeznaniu za 2011 r:
– numeru wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego.

Cóż dodać? Wskażcie Państwo w Waszym zeznaniu podatkowym za 2011 r:

-KRS 0000219000

Z szacunkiem

Halina Rybak-Gredka

Prezes SDB

O nas

Plakat 1%>

Listę zarejestrowanych organizacji pożytku publicznego można znaleźć także na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości. Sprawdżcie nas:
Wyszukiwarka podmiotów Organizacji Pożytku Publicznego

« powrót