Stowarzyszenie Dzieciom Będzina

Pomoc dzieciom i młodzieży z powiatu oraz miasta Będzin.


42-500 Będzin
ul. Modrzejowska 89
dzieciombedzina@interia.pl
tel.: (0-32) 761 82 54

KRS 0000219000
Organizacja Pożytku Publicznego


Nawigacja:


Film AS (29-09-2008)

SDB wspiera działalność kulturalną młodych.

STOWARZYSZENIE DZIECIOM BĘDZINA OBJĘŁO PATRONAT NAD FILMEM AMATORSKIM

Zapraszamy: Galeria zdjęć z planu filmowego

29 września w będzińskim kinie “Nowość” odbyła się premiera filmu “AS”. Zgromadziła całą salę widzów. To był bezprecedensowy sukces młodej ekipy na czele z Agnieszką Bukowiecką, autorką scenariusza i reżyserką.

Oto co mówi sama Agnieszka:

„Bez pasji nie można żyć i zawsze się będzie walczyć o jej realizację” – tak twierdzi jeden z głównych bohaterów filmu amatorskiego pt. „As”.

Student ekonomii, który zawsze chciał zostać artystą.
Żona biznesmena, która w życiu kochała tylko jednego mężczyznę: chłopaka ze wsi.
Zazdrosny mężczyzna, który postanowił inwestować w dom, a nie w podróże jak jego sąsiad.
„As” to film o ludziach, którzy porzucili pasje w zamian za wygodne, niby beztroskie życie. To trzy różne historie o walce z wewnętrzną potrzebą realizacji marzeń a dostosowaniem się do realiów 20-ego wieku. Jest on również przestrogą dla tych, którzy znajdują się na rozdrożu ważnych decyzji życiowych, aby poszli za głosem serca, bo jak się przekonali bohaterowie filmu życie bez pasji nie ma sensu.

Czy taka tematyka trafia do współczesnego widza? „Uważam, że jak najbardziej” – mówi Agnieszka Bukowiecka, reżyser filmu oraz wieloletni członek Stowarzyszenia – „Wiele ludzi chociaż raz w życiu znalazło się w sytuacji, gdy zajmowali się czymś, czego nie kochali…nie szli za pasją, a wręcz z niej rezygnowali. W filmie wiek bohaterów jest zróżnicowany, mają oni więc inne doświadczenia życiowe i inne problemy…myślę, że każdy będzie mógł się zidentyfikować z jakąś postacią”.

„As” to film o pasjonatach kręcony przez pasjonatów. Zespół filmowy składa się z około 15 osób. Są to mieszkańcy z Zagłębia i okolic, którzy mają zamiłowanie do filmu, teatru bądź po prostu do inicjatywy młodych twórców.

Patronat nad produkcją objęło Stowarzyszenie Dzieciom Będzina – organizacja, która zawsze chętnie wspiera działalność kulturową młodych ludzi. Dodatkową atrakcją filmu jest występ dwóch członków zarządu Stowarzyszenia – pani Haliny Rybak-Gredki oraz pana Jacka Golonki.

Reżyseria i scenariusz: Agnieszka Bukowiecka
Zdjęcia: Wojciech Pudło
Montaż: Wojciech Grabowski
Muzyka: Jan Wojewoda, “Clin’t Eastwood”
W rolach głównych: Adrian Smogór, Katarzyna Bargieł, Wojciech Bukowiecki, Grzegorz Pieńkowski, Grzegorz Kazibudzki
Patron filmu: Stowarzyszenie Dzieciom Będzina
Projekt wspierany przez Urząd Miejski w Będzinie.

O filmie AS w mediach:
Dziennik Zachodni

GAZETA WYBORCZA
Gazeta Regionalna Katowice | 30 wrz 2008 | Strona: 6
“Kręcenie kręci Agnieszkę”
To film właśnie o życiowych pasjach. Opowiada historię pięciu ludzi, którzy uświadamiają sobie, czego najbardziej pragną w życiu. Dawid, student ekonomii, zdaje sobie nagle sprawę, że zawsze chciał zostać artystą. Marta ma bogatego męża, ale tak…
ŁUKASZ KAŁĘBASIAK lukasz.kalebasiak@katowice.agora.pl

Powrót do wszystkich aktualności »