Stowarzyszenie Dzieciom Będzina

Pomoc dzieciom i młodzieży z powiatu oraz miasta Będzin.


42-500 Będzin
ul. Modrzejowska 89
dzieciombedzina@interia.pl
tel.: (0-32) 761 82 54

KRS 0000219000
Organizacja Pożytku Publicznego


Nawigacja:


Całus i kopniak (21-06-2009)

Międzypokoleniowy Tygiel Osobowości...

“Całus i kopniak” to trzecia publikacja SDB, tym razem dofinansowana przez Urząd Miasta Sosnowca. Nakładem pracy wielu ludzi udało się. W sobotę 20 czerwca o godzinie 17:00 w Ośrodku SDB “Jesteśmy razem” miało miejsce pierwsze spotkanie promocyjne z gorącym wydaniem. Poniżej relacja Jacka Golonki pt. “Międzypokoleniowy Tygiel Osobowości”.

Gorąca jeszcze od drukarskiej czcionki książka „Całus i kopniak” spowodowała niecodzienne spotkanie. Zjawili się młodzi redaktorzy przeprowadzający wywiady – jak również wielu ich znanych rozmówców m.in. Paweł Barański, Wojciech Brzoska, Sławomir Matusz, Katarzyna Młynarczyk, Mirosława Pajewska, Paweł Sarna, Arkadiusz R. Skowron, Jerzy Suchanek. Przywitani ciepło przez Prezes Stowarzyszenia Dzieciom Będzina (OTWARCIE) wspólnie z prof. Włodzimierzem Wójcikiem, wypełnili po brzegi niewielki Salonik. Stremowany, po chwili właśnie ja, znający nieomal wszystkich prowadziłem spotkanie dalej…
Jeśli coś tylko pominąłem, zaraz przypominał mi o tym uważny profesor, pragnący zadośćuczynić wszystkim. Był z nami również Komandor Henryk N. Bebak, który roztoczył opowieść o historii Medalu Św. Stanisława.
Poznaliśmy, więc nasze twarze, fizjonomie, pozostały do odkrycia wnętrza…
I stało się to w drugiej, nieoficjalnej części spotkania, podczas rozmów, słuchania autorskich utworów, muzycznych improwizacji. A na ścianach saloniku świetnie prezentowały się prace młodych adeptów malarstwa i grafiki z dąbrowieckiego Liceum Sztuk pięknych im. T. Kantora…sporo koleżanek i kolegów Anny fraczek – realizatorki wystawy. Olga Met, Tomasz Forkiewicz, Arkadiusz Skowron, Adam Ulewicz objęli we władanie księstwo muzyki, umilali czas gościom, tworzyli niepowtarzalna atmosferę. Ja żałowałem bardzo, że nie ma z nami Ewy Domagały, mającej ogromny wpływ na powstanie „Całusa i kopniaka” w fazie budowania zespołu redaktorskiego i przeprowadzania zasadniczej części wywiadów.
Ale nieobecnych było więcej, a promocja uroczysta tuż po wakacjach podczas II Koncertu Artystycznych wzruszeń – 25 września w Teatrze Dzieci Zagłębia im. Dormana (godz. 17:00). Spodziewamy się tam także m.in. p. Ewy Lipskiej, Doroty Wyspiańskiej – Zapędowskiej, Marty Fox, Józefa Skrzeka, Jacka Rykały i najmłodszej postaci – Rogera Karwińskiego. Zapowiada się piękny, artystyczny jesienny dzień...:)

ZAPRASZAMY: GALERIA ZDJĘĆ

Powrót do wszystkich aktualności »