Stowarzyszenie Dzieciom Będzina

Pomoc dzieciom i młodzieży z powiatu oraz miasta Będzin.


42-500 Będzin
ul. Modrzejowska 89
dzieciombedzina@interia.pl
tel.: (0-32) 761 82 54

KRS 0000219000
Organizacja Pożytku Publicznego


Nawigacja:


Po koloniach (02-09-2009)

Kolonie Stowarzyszenia Dzieciom Będzina

W dniach 17 do 30 sierpnia 2009 roku, 130 dzieci z będzińskich szkół podstawowych i gimnazjów, wypoczywały w Jastrzębiej Górze w ośrodku wypoczynkowym Duet 3. Od momentu przybycia do tej malowniczej miejscowości zaroiło się od żółtych czapek kolonistów z SDB.

Podczas wypoczynku obok tradycyjnego plażowania, kąpieli morskich i słonecznych, ogniska, dyskotek, konkursów z nagrodami oraz zwiedzania miejscowości, koloniści wzięli udział w licznych imprezach – kolonijnym dniu sportu, olimpiadzie plażowej, neptunaliach.
W programie kolonii znalazły się także wycieczki na Hel i do trójmiasta. Podczas których zwiedzaliśmy m.in. fokarium, przeżyli przygodę na pełnym morzu podczas rejsu statkiem, zwiedzali pomorskie domy szachulcowe oraz obserwowali umundurowanych pasjonatów podczas rekonstrukcji operacji D-Day.

Wszyscy uczestnicy brali udział w zajęciach prowadzonych przez pedagoga Panią M. Gondek i wychowawców. Warto wspomnieć o zajęciach poświeconych cyberprzemocy. Każdy kolonista otrzymał zestaw materiałów edukacyjnych i komiks na pamiątkę.

Była niezła zabawa i wszyscy strasznie się zaprzyjaźnili, na szczęście mogą podtrzymać zawarte znajomości w Będzinie.

Organizacja kolonii nie była by możliwa gdyby nie dofinansowanie Urzędu Miejskiego w Będzinie, w wysokości ponad 110 tys złotych. Serdecznie dziękujemy władzom miejskim zwłaszcza Panu prezydentowi R. Baranowi, wiceprezydentowi R. Fornalowi i Pani kierownik J. Gronczewskiej.

Lider projektu i kierownik kolonii Marcin Lazar

Galeria zdjęć KOLONIE 2009

Powrót do wszystkich aktualności »