Stowarzyszenie Dzieciom Będzina

Pomoc dzieciom i młodzieży z powiatu oraz miasta Będzin.


42-500 Będzin
ul. Modrzejowska 89
dzieciombedzina@interia.pl
tel.: (0-32) 761 82 54

KRS 0000219000
Organizacja Pożytku Publicznego


Nawigacja:


FRSE - Tygiel kulturalny (04-12-2012)

Tym razem w Będzinie młodzi goście z Białorusi, Gruzji i Rumunii...

W dniach od 30 listopada do 8 grudnia 2012r. Stowarzyszenie zrealizowało już czwarty w tym roku projekt FRSE (Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji). Jest to wymiana młodzieży (akcja 3.1, Współpraca z Sąsiedzkimi Krajami Partnerskimi) w ramach programu Młodzież w działaniu pt. ”Cultural melting pot” czyli Tygiel kulturalny. Został on stworzony przez młodzież z Białorusi, Gruzji, Rumunii i Polski. Do Będzina przybyło 21 gości, sumie w projekcie bierze udział 29 młodych ludzi.

ZAPRASZAMY: Film dokumentujący Projekt “Tygiel kulturalny”.

Głównymi tematami były: udział młodzieży w życiu społecznym, kultura i sztuka, obywatelstwo europejskie. Celem projektu był wzrost aktywnego uczestnictwa młodych ludzi w ich codziennym życiu w działaniach kulturalnych w ich lokalnych społecznościach.
Program stworzono tak, aby móc wspólnie pracować jako grupa, uczyć się zwiększać indywidualne kompetencje (kulturowe oraz społeczne), rozwijać kreatywność i wyobraźnię, odwiedzić interesujące miejsca powiązane z kulturą i dobrze czuć się w przyjaznym międzynarodowym towarzystwie.

Podczas zajęć użyliśmy do pracy różnych metod edukacji poza formalnej (dyskusji, prezentacji, aktywności kulturalnych, sportowych), przekazujemy wartości płynące z kultury i sztuki. Uczestnicy odwiedzili wiele miejsc mających duże znaczenie kulturalne, m.in. będzińskie kino “Nowość”, bibliotekę w Będzinie, klub seniora “Rytm” oraz ośrodek “Jesteśmy razem”.

W świetlicy Ośrodka “Jesteśmy razem” młodzież z Rumunii, Gruzji, Białorusi oraz Polski przygotowała i przeprowadziła zajęcia plastyczne dla dzieci – podopiecznych świetlicy. Dzięki zajęciom plastycznym dzieci miały okazję dowiedzieć się co nieco o kulturze i tradycjach na Białorusi, w Gruzji oraz w Rumunii. Nasi goście przygotowali dla dzieci różne ciekawe formy zajęć plastycznych – było kolorowanie i wyklejanie flag narodowych oraz strojów regionalnych.

Podczas projektu uczestnictwo w warsztatach zostało podsumowane rozmaitymi rezultatami, którymi będą: film dokumentalny, spotkania i warsztaty w każdym z krajów partnerskich, strona internetowa, platforma blogowa, galeria, wystawa zdjęć, namalowane graffiti.

Zapraszamy do Galerii Projektu

Mała galeria zdjęć z zajęć w świetlicy Stowarzyszenia

Powrót do wszystkich aktualności »