Stowarzyszenie Dzieciom Będzina

Pomoc dzieciom i młodzieży z powiatu oraz miasta Będzin.


42-500 Będzin
ul. Modrzejowska 89
dzieciombedzina@interia.pl
tel.: (0-32) 761 82 54

KRS 0000219000
Organizacja Pożytku Publicznego


Nawigacja:


Czas darowany dziecku

Opiekunowie:

Wstępny etap realizacji tego projektu to wsłuchanie się w potrzeby i oczekiwania dzieci, aby wykorzystując umiejętności i możliwości członków Stowarzyszenia dopomóc młodym ludziom w polepszeniu jakości ich życia i rozwoju talentów.

W ramach “Czasu darowanego dziecku” odbywały się treningi i zajęcia sportowe. Planowano także wyjazdy do teatru i kina oraz na basen.

Rodzaju pożytku publicznego, jaki przynosi realizowane przedsięwzięcie to pomoc organizacyjna dla dzieci z rodzin dotkniętych bezrobociem, zubożeniem, dzieciom z rodzin dysfunkcyjnych oraz dzieciom sprawnym inaczej. Rozwijanie talentów.
Liczba uczestników : 100

Od października, przez cały rok szkolny, wiele dzieci, miłośników koni (w tym dzieci z Domu Dziecka w Sarnowie) mogło spełniać swoje marzenia. Na terenie Klubu Jeździeckiego “Amigo”, który od 10 lat należy do ścisłej czołówki polskich klubów sportowych, odbywały się cotygodniowe 2-godzinne treningi jeździeckie oraz zajęcia z końmi.

Dzieci miały zapewniony dowóz na stadninę, fachową opiekę instruktorską i pedagogiczną, dobrze wyszkolone konie i przyjazną atmosferę. Zajęcia prowadziła kierownik sekcji dziecięcej KJ Amigo Justyna Śródecka.

Również zapoczątkowano akcję “Gramy razem” czyli cykliczne, integracyjne rozgrywki sportowe pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego i wychowawcy z Domu Dziecka w Sarnowie, członków Stowarzyszenia Dzieciom Będzina: Haliny Hejnowskiej i Piotra Lipińskiego w soboty na terenie Szkole Podstawowej nr 1, z udziałem dzieci z dzielnic Śródmieście i Małobądz oraz dzieci z DD w Sarnowie.

W czerwcu zorganizowano wyjazd na Festiwal Piosenki Zaczarowanej do Krakowa oraz spotkanie z ulubionym artystą dla dzieci z Domu Dziecka w Sarnowie.

Podczas wakacji byliśmy z kilkunastoosobową grupą dzieci na wycieczkach w Tarnowskich Górach oraz w Toszku.