Stowarzyszenie Dzieciom Będzina

Pomoc dzieciom i młodzieży z powiatu oraz miasta Będzin.


42-500 Będzin
ul. Modrzejowska 89
dzieciombedzina@interia.pl
tel.: (0-32) 761 82 54

KRS 0000219000
Organizacja Pożytku Publicznego


Nawigacja:


Ośrodek "Jesteśmy razem"

Działania Ośrodka SDB

Ośrodek “Jesteśmy razem” zapraszał dzieci i młodzież.

Ośrodek SDB „Jesteśmy razem” w I semestrze roku szk. 2007/2008 był czynny regularnie we wtorki, środy i czwartki w godzinach od 16:00 do 18:00. W czwartki o godz. 14:30 dzieci wraz z opiekunem wyjeżdżały na basen, gdzie przebywały przez 1 godzinę. Kierownikiem Ośrodka była roku mgr Małgorzata Klimek, pedagog-terapeuta.

Dzieci znajdowały w nim fachową opiekę i pomoc dydaktyczną wolontariuszy. Byli to między innymi: Adam Hanusiak, Anna Stasina, Wojciech Chruściel, Stanisław Prusak, Magdalena Piwkowska.

Dzieci były także także w I semestrze na wyjazdach:
1) na wycieczce turystyczno-krajoznawczyej (Wieliczka),
2) w Multikinie i w Parku wodnym Nemo.

Oprócz w/w systematycznych zajęć świetlicowych w Ośrodku „Jesteśmy razem” w I semestrze miały miejsce następujące zdarzenia:

1) 17 października – NASZ CODZIENNY DZIEŃ WALKI Z UBÓSTWEM

2) 20 października – SALONIK LITERACKI pn. „Bliskie spotkanie z poezją ks. Twardowskiego” z udziałem prof. Włodzimierza Wójcika

3) 17 listopada zajęcia artystyczne

4) 6 grudnia (czwartek godz. 17:00) – MIKOŁAJKI

5) 8 grudnia – Uroczystość “50 PŁOMIENI JACKA G.”

W II semestrze ośrodek dla dzieci i młodzieży “Jesteśmy razem” był czynny:

Wtorki
Godz. 13:00 – 16:00 Zajęcia świetlicowe – mgr Monika Gąsior
Godz. 15:00 – 18:00 Odrabianie lekcji – Ewa Czarnecka
Godz. 16:00 – 18:00 Zajęcia z języka polskiego – Beata Duda

Środy
Godz. 15:00 – 18:00 Zajęcia świetlicowe – mgr Monika Gąsior
Godz. 15:00 – 18:00 Kawiarenka internetowa – Joanna Kuzior
Godz. 16:00 – 18:00 Grupa socjoterapeutyczna – mgr Małgorzata Klimek

Czwartki
Godz. 14:30 – 16:00 Basen Ksawera – mgr Monika Gąsior i Ewa Czarnecka
Godz. 15:00 – 16:00 Rodzinny dzień powszedni – mgr Monika Gąsior i Ewa Czarnecka
Godz. 17:00 – 18:00 Zajęcia z poetą – Jacek Golonka

Dodatkowe zajęcia dla dzieci i młodzieży oraz spotkania członków SDB:

20 lutego (środa) godz. 16:30 -18:00 – Zajęcia z Grupą Ratownictwa i Klubem Absolwenta
20 marca (czwartek) godz. 10:00 – 14:00 –Projekcja filmów dla dzieci „Bajkowy dzień w SDB”
28 marca (piątek) godz. 17:00 Salonik Literacki „Wiosna, młodość, liryka”
10 maja (sobota) godz. 10:00 – Udział w „Łagiskich impresjach majowych”
31 maja, 1 czerwca (sobota, niedziela) – Wycieczka w góry do Brennej

Atrakcyjne wyjazdy – relacja:

1 grudnia 2007r. podopieczni pani Małgosi Klimek z Ośrodka SDB “Jesteśmy razem” wybrali się do kina CinemaSity w Plazie w Sosnowcu gdzie obejrzeli prześmieszny „Film o pszczołach”. Zakupiliśmy bilety, zajęliśmy wygodne siedzenia i zaczął się seans. Film był naprawdę przezabawny, opowiadał o perypetiach Berry’ego B.Bensona – pszczoły. Ten świeżo upieczony, ambitny absolwent pszczelego collegu pragnął od życia czegoś więcej niż nieuniknionej kariery w miodowym biznesie. Wykorzystuje więc nadarzającą się okazję i wyrywa się z ula… To poszukiwanie wolności prowadzi go do świata, którego nie wyobrażał sobie nawet w najśmielszych marzeniach. W czasie trwania komedii na sali panował istny śmiech. Wszyscy byli zadowoleni, a podczas wracania do domu trwały jeszcze długie dyskusje i chichoty na temat filmu. Uśmiech z twarzy dzieci oraz opiekuna nie znikał. Wyjście do kina okazało się bardzo dobrym pomysłem.

W czwartek 6 grudnia grupka dzieci z okazji Mikołaja wraz panią Małgosią Klimek udały się do „Nemo” do parku wodnego w Dąbrowie Górniczej. W „Nemo” na nasze pociechy czekały 2 godziny zabawy, dostarczyły im to nie lada atrakcje jak 2 baseny, rwąca rzeka, którą się wpływa do głównego basenu, brodziki oraz 3 zjeżdżalnie, które dostarczyły im największej frajdy. Dzieciaki po tak wielkiej zabawie, siły regenerowały w jacuzii. Oczywiście wszystko odbyło się pod okiem fachowych ratowników. Po wielkich emocjach był czas na wysuszenie się i ubranie. Następnie Mikołaj zafundował pociechom kolejną niespodziankę, zaprosił ich do McDonaldu, gdzie mogły nabrać energii po tak dużym wysiłku w parku wodnym. Wszyscy byli zadowoleni i uśmiechnięci.

Piątkowe popołudnie 7 Grudnia, kilkoro dzieci z Panią Małgosią Klimek udało się do Groty Solnej mieszczącej się w siłowni AGAVERA w Będzinie. Mieliśmy całą godzinkę, gdzie mogliśmy w baśniowym wnętrzu jaskini mikroklimatycznej w pełni odetchnąć od codziennych spraw. Oddając się muzyce relaksacyjnej oraz naturalnemu szumowi solanki jodowej po kaskadzie i tężni jaskini, mogliśmy w pełni zregenerować zmęczone umysły, zrelaksować i uwolnić się od codziennego stresu , którym niewątpliwie dla naszych pociech jest szkoła. W grocie były przygotowane leżaki, gdzie mogliśmy się na nich relaksować. Dziewczynki jak i zarówno chłopcy leżeli i swobodnie sobie rozmawiali, niektórzy nawet przysypiali, bo tak przyjemnie im było. Wszyscy po seansie w grocie, byli pełni energii, uodpornieni na stres i mieli wielką chęć na kolejną wizytę.

W dniu 17 listopada odbyła się wycieczka krajoznawcza do Kopalni soli w Wieliczce, która należy do najciekawszych i najbardziej znanych obiektów turystycznych w Polsce. Każdy przyjeżdża tu, aby na własne oczy zobaczyć efekty 700-letniej, podziemnej ekspozycji soli, – więc i my pojechaliśmy.

Trasa turystyczna naszej wycieczki obejmowała najpiękniejsze komory i chodniki, podziemne kaplice i jeziora w kopalni. Na początku trasy turystycznej przewodnik przywitał dzieci, które powitały go radośnie nie mogąc doczekać się zejścia do kopalni. Przewodnik zaprosił dzieci do schodzenia do kopalni przedziałem schodowym. Dzieci pokonując 378 stopni doszły do podszycia szybu Daniłowicza na poziomie I –Bono. W przejściu pomiędzy komorami Warszawską i Wisłą dzieci zakupiły sobie w punktach sprzedaży pamiątki tj.: drzewka szczęścia z soli, beczki z solą, dostały również czas aby troszke odpocząć i spożyć posiłki. Następnie udały się do windy którą wyjechały na powierzchnię. No i przed kopalnią zrobiły sobie jeszcze jedno pamiątkowe zdjęcie.Po wyjściu z kopalni zjediliśmy jeszcze ciepły posiłek i szczęśliwie wróciliśmy do domu. Pomysł wycieczki do Wieliczki okazał sie bardzo trafiony. Dzieciaki były wniebowzięte i zachwycone tym co zobaczyły w kopalni.